Počul si už Jacksona či Metallicu na cimbale? Tak si vypočuj Cimbal Brothers!

Skupina Cimbal Brothers z Bratislavy, prináša tie najväčšie svetové hity a filmové soundtracky na cimbale a husliach v doprovode bicích, gitary, basgitary a klávesov.
Od detstva hrali vážnu hudbu, neskôr aj ľudovky a folklór. Vyštudovali bratislavské konzervatórium a vypredali pražskú Lucernu. Bratia Alex a Fery Reinerovci, ktorých prestala baviť vážna a ľudová hudba, sa rozhodli ísť do niečo nového a nápaditého a tak pred tromi rokmi založili skupinu Cimbal Brothers, ktorá je dôkazom toho, že na takom (modrom) cimbale je možné zahrať čokoľvek. Do ich repertoáru patria hity od Michaela Jacksona, QUEEN-u, Gypsy Kings, Metallicy, Lady Gaga, taktiež filmové skladby ako Game of Throns, Pulp Fiction, Piráti Karibiku či Star Wars.
Oslovili sme bubeníka, gitaristu, basgitaristu a klavíristu a začali sme dennodenne skúšať a dávať dokopy repertoár a samozrejme oslovovať organizátorov a všetci boli nadšení“ spomína Fery Reiner, cimbalista kapely.

Reinerovci predtým ako založili skupinu Cimbal Brothers, účinkovali v skupine Romano Stilo Ensemble, ktorú založil ich otec. S touto skupinou odohrali vyše 400 koncertov v Čechách, Nemecku, Rusku, vo Švajčiarsku či v Číne, kde mali 4 koncerty a vyše 4-tisícové publikum. Medzi najväčšie úspechy skupiny Romano Stilo Ensemble patrí okrem iného aj vypredaný galakoncert v pražskej Lucerne, na ktorý prišiel aj sám Karel Gott či Petr Janda z Olympicu.

Zdroj: FB Cimbal Brothers

Zdroj: https://blog.refresher.sk/article/3244/pocul-si-uz-jacksona-ci-metallicu-na-cimbale-tak-si-vypocuj-cimbal-brothers